Advert
Advert
Advert

AFETTE GÖNÜLLÜYÜZ PROJE ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜĞÜ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, Samsun Engelliler Federasyonu (SAMEF) Başkanı Mehmet Akbulut ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

AFETTE GÖNÜLLÜYÜZ PROJE ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜĞÜ

Engelli vatandaşlarımızın sorunları, Otizm Yaşam Merkezi - Otizm Kampüsü ve Farklıklarımızla Afette Gönüllüyüz Proje çalışmalarının görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, ilgili kurum müdürleri, Samsun Engelliler Federasyonu (SAMEF) Başkanı Mehmet Akbulut ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Her insanın birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak hayatın tüm alanlarında engelli vatandaşlarımıza yardımcı olma hususunda toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düştüğünü belirten Vali Dağlı, “Engelli vatandaşlarımızın eşit yaşam koşulları içerisinde ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımını sağlamak ve önlerindeki engelleri kaldırarak sorunlarının çözümünü sağlayacak tüm çalışmalara her zaman olduğu gibi bundan sonra da azami destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Vali Dağlı ayrıca “Farklıklarımızla Afette Gönüllüyüz” projesi kapsamında 18-30 yaş arası gençler arasından 12’si engelli olmak üzere seçilen 30 gencimize gönüllülük, engellilik, afet gibi konularda eğitim verilerek gençlerimizin afet gönüllüsü olmaları ve lider genç bireyler olarak yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU