Advert

TÜRK EĞİTİM SEN’DE AYRILIKLAR BAŞLADI

Levnt Kuruoğlu'nun İstifa edeceği duyulması ardından Türk Eğitim Sen 1 nolu şubeye bağlı ilçe başkanları, iş yeri temsilcileri ve üyelerin büyük bir kısmı istifa etmeye başladı.

TÜRK EĞİTİM SEN’DE AYRILIKLAR BAŞLADI

Alaçam Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı Ayhan Dodur’da buna bağlı olarak bir basın açıklaması yaparak istifa ettiğini açıkladı. Dodur açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Değerli arkadaşlarım hayatım boyunca Ocaktan ve ailemden aldığım terbiye gereği şahsi menfaat gözetmeden Vatan Millet sevdasıyla korkmadan ve çekinmeden hareket ettim. Ve bu ömrüm sonuna kadar böyle olmaya devam edecektir. Bizim en büyük sevdamız TÜRKİYE ‘dir.

Sendikaların bana göre  amaçları sadece ve sadece özlük haklarının iyileştirilmesi olmalıdır. Ancak son zamanlarda sendikamız tüzüğüne göre hareket etmeyip , sadece koltukta kalmak adına sendikal çalışmalarda bulunmaktadır. Toplu sözleşme sürecinde sendika üyelerine üç ayda bir verilecek 400 lira ile övünen sendika genel merkezimiz toplu sözleşme sürecini yetkililere teşekkür ederek tamamlamıştır. İlçemizde yapmış olduğum sendikacılık şahsi ilişkilerimle ve İl başkanımın desteği ile bugüne kadar gelmiştir. Genel Merkezden sendikal anlamda hiçbir destek görmedim. Arkadaşlarıma hep sendikacılık yaptığım dönemlerde yanlışın yanında olmayacağımı söyledim ve şu an bana göre yanlış yapılmıştır.

En son 14 Kasım Pazar günü Samsun 7. Olağan Kongresi için Kongre Salonuna girmek isteyen il başkanımız Levent KURUOĞLU ve il sekreterimiz İrfan AY ‘a sayıları 100 ün üzerinde olan bir grubun saldırısına uğrayarak kongre salonuna girmesi engellenmeye çalışılmıştır. Sendika Genel Merkezimizin bu olaydan haberi olmuştur ancak il başkanına sahip çıkmamıştır. 20 yıldır bu sendika için çaba sarfeden ve Türkiye ‘nin en büyük şubesi haline getiren kişiye nasıl bir vefasızlıktır bu. Levent Kuruoğlu benim hem il başkanım hem de 30 yıllık dostumdur ve ÜLKÜCÜDÜR. Kendisinin de benim gibi tek sevdası VATAN ‘ dır.

İnanmadığım hiçbir şey uğruna mücadele etmedim etmem de. Bu şartlarda görülüyor ki bu çatı altında sendikacılık yapmak mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki Türk Eğitim Sen üyeliğinden ve Türk Eğitim Sen ilçe başkanlığından istifa ediyorum. Sırf şahsım için bu sendikaya üye olan arkadaşlarım için mahcubiyetim çok büyük. Tüm arkadaşlarım haklarını helal etsinler. Benden yana varsa helal olsun. Eğer kabul etmek isterseniz Ayhan DODUR olarak bir abiniz bir kardeşiniz bir telefon kadar yakın sizlere .

SAĞLICAKLA KALIN, ALLAHA EMANET OLUN.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI