Advert

DĞA SPORLARI KULÜBÜ’NDEN KESTANE FİDANI DİKİMİ

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü kış sezonunun eşsiz güzelliği olan Kasım ayının son haftasında “Kestane Fidanı Dikimi Etkinliği Gerçekleştirdi”.

DĞA SPORLARI KULÜBÜ’NDEN KESTANE FİDANI DİKİMİ

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak Kasım ayının son haftası olan 28 Kasım 2021 Pazar günü saat 08.00’de Hüseyin Bedir’in kahvesinde buluşan Kulüp üyeleri “ZİRVELERDE HAZAN MEVSİMİ, BONCUKLU ÇEŞME, TINGEZ, ESKİ KİLLİK VE ALAÇAM” istikametinde yaklaşık 25 kilometre mesafe kat ederek günü tamamladılar.

 Alaçam Dağcılık Ve Doğa Sporları Kulübü her hafta sonu yapmış olduğu etkinlikler neticesinde grup lideri Kadir Demir yönetiminde aldıkları bir karar doğrultusunda bu hafta ilçemizin dağlarına 1.000 adet kestane fidanı dikerek hem ilçemize hem de arı yetiştiricilerine bir nebze katkı sağlamak amacıyla yapmış oldukları etkinlik ve yürüyüşü sonrası başlangıç noktasında son buldu.

Kulüp lideri Kadir Demir, Kış aylarının vazgeçilmezi olan kestane sağlık açısından da oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Ülkemizde özellikle Aydın ve İzmir’de yoğun olarak yetiştirilmektedir. Bizde bölgemizi ve ilçemizi kestane fidanları dikerek ağaçlandırmak istedik. Kulüp üyeleri olarak aldığımız karar doğrultusunda bu hafta kestane fidanı dikmek ve doğanın eşsiz güzelliklerini sizlerle paylaşmak istedik dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI