Advert
Advert
Advert

VALİ DAĞLI’NIN ’10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

“İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilmesi nedeniyle 10 Aralık günü ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır.

VALİ DAĞLI’NIN ’10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Söz konusu beyanname ile tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan olmalarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğu ilan edilmiştir. Buna göre herkes ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal ya da başka bir görüş, doğuş, tabiiyet, servet ya da benzeri başka bir statü gibi herhangi bir ayırım gözetilmeksizin bu beyannamede ileri sürülen tüm hak ve özgürlüklerden eşit bir şekilde istifade etmektedir.

İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır. İnsanın en temel hakkı yaşama hakkıdır. Yaşama hakkına saygı duyulması ve kişi güvenliğinin muhafaza edilmesi medeni bir toplumun gereğidir. Demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün muasır devletlerde olduğu gibi ülkemizde de bireylerin güvenliğine ve insan haklarına büyük önem verilmektedir. Bu önemin göstergesi olarak kişi güvenliğinin korunacağı ve insan haklarının saygı göreceği bir dünya oluşturma konusundaki çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.

Bu vesileyle “Yaratılanı severiz yaratandan ötürü” düşüncesini kendine ilke edinmiş olan milletimizin bir ferdi olarak tüm bireylerin 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor; adalet, eşitlik ve özgürlük temelinde mutlu bir gelecek diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU