Advert
Advert
Advert

GÜLSÜME TEYZENİN OKUMA AZMİ

Yakakent İlçemizde 70 yaşındaki Gülsüme teyze okuma yazmayı öğrenerek bu hayatta gayretli olunduğunda nelerin başarılabileceğini herkese ispat etti.

    GÜLSÜME TEYZENİN OKUMA AZMİ

Yakakent İlçemizde 70 yaşındaki Gülsüme teyze okuma yazmayı öğrenerek bu hayatta gayretli olunduğunda nelerin başarılabileceğini herkese ispat etti. Yakakent Müftülüğü bünyesindeki Paşakent Kur'an Kursu öğrencilerinden biri olan Gülsüme teyze azmiyle herkeze örnek oluyor. 

        Yakakent Kaymakamı Abdüssamed Kılıç Yakakent Müftüsü Muhammed Salman ile birlikte Yakakent İlçesi Paşakent Kur'an Kursunu Ziyaret etti. Bu ziyarette 70 yaşındaki Gülsüme teyzenin kursta aynı zamanda okuma yazma öğrendiğini görümce çok memnun kaldı. Gülsüme teyze ile bir süre sohbet eden kaymakam Kılıç O'nun anlattıklarını merakla dinledi. Gülsüme teyze Kur’an Kursu Öğreticisi Rabia Salman'ın da teşvikiyle yarım kalan hayalini gerçekleştirmek için okuma yazma öğrenmeye karar verdi. Küçükken okula gidemediğini söyleyen Gülsüme teyze "Çocukken okula gidemedim Okuma yazma öğrenmeyi çok istiyordum. Bu konuyu Rabia hocama açtım. O da bana yardımcı olacağını söyledi. Onun sayesinde şimdi okumayı yazmayı öğrendim. Hocama çok teşekkür ediyorum" dedi. 

       Konuyla ilgili bilgi veren öğretici Rabia Salman "Kurslarımız bizim eğitim yuvalarımız. Her alanda yediden yetmişe hanım kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gülsüme teyzemiz bir hayalini dile getirdi. Ben de kendisine yardımcı olabileceğimi söyledim. Normal dersler bittikten sonra teyzemizle okuma yazma dersi yapıyoruz. Belli bir seviyeye geldik. Böyle hayırlı bir şeye vesile olduğum için çok mutluyum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU