Advert
Advert
Advert

VALİ DAĞLI İLÇE KAYMAKAMLARI İLE BİRARAYA GELDİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla koronavirüs vakaları ve aşılama çalışmalarının son durumu görüşüldü.

VALİ DAĞLI İLÇE KAYMAKAMLARI İLE BİRARAYA GELDİ

İlimiz genelindeki koronavirüs vakaları ve aşılama çalışmalarının son durumu ile kış trafik tedbirleri ve havaların soğuması nedeniyle yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Koronavirüsle mücadelede en büyük gücün aşı olduğunu bir kez daha hatırlatarak, dünyanın bir çok ülkesinde görüldükten sonra kısa süre önce ülkemizde de görülen ve diğer varyantlara oranla çok daha hızlı yayılan omicron varyantına karşı vatandaşlarımıza maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine titizlikle uymaya devam etmeleri ve 3 doz aşılarını bir an önce tamamlamaları çağrısında bulundu.

Samsun'da 01 Aralık-01 Nisan tarihleri arasında ticari amaçlı yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildiğini belirterek, bu konudaki denetimlerin tavizsiz yürütülmesi talimatı veren Vali Dağlı, ticari olmayan hususi araçların da kış lastiği kullanmalarının hayati önem arz ettiğini ve vatandaşlarımızın bu konuda göstereceği hassasiyetin can ve mal kaybını önleme noktasında oldukça önemli olacağını söyledi.

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle evsizler başta olmak üzere bazı vatandaşlarımızın mağduriyetler yaşayabileceğine dikkat çeken Sayın Valimiz, bu konuda bütün kaymakamlarımızın kendi ilçeleriyle ilgili çalışma yürütmesi ve olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı yüzünden hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için hazırlıklı olunması talimatı verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU