Advert

YAKAKENT’TE TOPRAĞIMI TANIYORUM PROJESİ

Yakakent Belediyesi ve Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonluğunda hazırlanan Toprak Tahlili Projesi İle “Toprağımı Tanıyorum“ toprak analizleri, Bafra Ziraat Odası Laboratuvarında incelemeleri yapılıyor.

YAKAKENT’TE TOPRAĞIMI TANIYORUM PROJESİ

“Toprağımı Tanıyorum“ sloganıyla başlatılan, Yakakent Belediyesi ve Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonluğunda hazırlanan Toprak Tahlili Projesi İle 2 bin parselden alınan toprak analizleri, Bafra Ziraat Odası Laboratuvarında incelenmeye başladı.

Bu kapsamda Yakakent Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Toprak analizlerinin yapılmasının ardından, tarımsal anlamda çiftçilerimizin toprağı tanıması ve verimli mahsul alınmasını hedeflemekteyiz. İlçe Müdürlüğümüz ile çiftçilerimizi desteklemeye ve tarımsal üretimi arttırmaya yönelik çalışmalara devam ediyoruz.

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Yakakent Ziraat Odası Başkanı Şenol Acar İle birlikte, Bafra Ziraat Odasını ziyaret ederek laboratuvarda analiz çalışmalarını yerinde inceledi. Toprak Tahlili Projemizin çiftçilerimize ve Yakakent’imize hayırlı bereketli olmasını diliyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI