Advert

KAYMAKAM ZAMAN’IN ‘SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Dayanılmaz bir soğukta üstün bir cesaret örneği sergileyerek tereddüt etmeden son nefeslerine kadar mücadele eden kahraman ecdadımız, aziz hatıralarıyla yüce Milletimizin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır.

KAYMAKAM ZAMAN’IN ‘SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Yaşadığımız toprakları vatan kılma adına çetin kış şartları altında Sarıkamış’ta şehadete yürüyen on binlerce şehidimiz, aziz milletimizin gönlünde çok müstesna bir yere sahiptir.

Memleketin dört bir yanından, kutsal bildiği değerler uğruna canını feda etmekten çekinmeyerek vatan sevdasıyla vazifeye koşan Mehmetçiğin ölümsüzlük destanı, aziz hatıralarıyla yüce milletimizin engin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır.

Bugün bizler bu fedakârlığın bilincinde olarak, milli bir inançla kahraman askerlerimizin büyük bedeller ödeyerek Türk Milletine emanet ettikleri bu kutsal değerleri en iyi şekilde korumalı, birlik ve beraberlik içerisinde nesilden nesile aktarmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Sarıkamış’ta ve yurdumuzun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise minnetle anıyorum.

                                                                                               Fikret ZAMAN

                                                                                       Alaçam Kaymakamı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI