Advert

Şehit Muhammet Ali Aksu İlk-Ortaokulu Modern Kütüphaneye Kavuştu

Kısa sürede yapımını tamamlanan Şehit Muhammet Ali Aksu İlk-Ortaokulu Savaş Topal Kütüphanesi ve Zekâ Oyunları sınıfı açıldı.

Şehit Muhammet Ali Aksu İlk-Ortaokulu Modern Kütüphaneye Kavuştu

Açılışa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Bafra Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mümine ERSİN, Şehit Savaş Topal’ın ailesi, kurum amirleri, okul müdürleri, sivil toplum temsilcileri, muhtarlar ve veliler katıldı.

Kütüphaneye 18 Eylül 2012 tarihinde Bingöl ili Kardeşler köyü mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit olan  Yeniceli Jandarma Er Savaş Topal'ın ismi verildi. Kütüphane Açılışında bir konuşma yapan Okul Müdürü Ali Ak; "Yeni bir tasarım anlayışı ile oluşturduğumuz kütüphanemiz, öğrencilere okumanın keyfini ve bilgiye ulaşma heyecanının ve hayal güçlerinin geliştirmesinde önemli bir katkı sunacaktır” dedi.
Ali Ak, ayrıca katılımcılara kütüphane yapımına destek veren Doyranlı iş adamı Metin Kurnaz ve Doyran Muhtarı Hüseyin Sönmez’e, yapımda emeği geçen başta müdür yardımcıları, öğretmen ve diğer personellere teşekkür etti.

Başkan Uyar ise konuşmasında;  "Ne mutlu ki sizlere okulumuzda şehidimiz Savaş Topal’ın anısı her zaman yaşayacak.  Okulumuza böyle bir kütüphane kazandırılmasında emeği geçenleri kutluyorum. Sizlerden temennimiz, bu kütüphaneden mümkün olduğunca faydalanmanızdır” dedi.

Açılışta İlçe Kaymakamı Fikret Zaman Okumanın önemi hakkında konuşma yaptı. Yapılan bu modern eserin öğrencilerin ufkunu geliştireceğini, bizlerde bu güzel ve ihtiyaç duyulan eserin açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Buradaki amacımız, öğrencilerimizin nezih bir ortamda ders ve zaman geçirmelerini sağlayabilmek. Görüldüğü üzere göze çok hoş gelen bir kütüphane ortaya çıkmış durumda. Öğrencilerimiz buradan faydalanarak gelecekte ülkelerine ve ailelerine faydalı birer birey olacaklardır inşallah. Burada emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi. Açılış sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI