Advert
Advert
Advert

ALAÇAMLI GENÇLER WUSHU ÖĞRENİYOR

1973 yılından bu yana hizmet veren Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü sizler için ücretsiz eğitim kursları açmaya devam ediyor.

ALAÇAMLI GENÇLER WUSHU ÖĞRENİYOR

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından İlçe Gençlik Merkezi Bpor Salonunda, Wushu Sanda, Kick Boks kurslarıyla fark yaratmaya devam ediyor. Dayanıklılık, kuvvet, sürat, çabukluk, çeviklik, esneklik, hareketlilik, dövüş sporları sanılanın aksine, bizleri şiddete değil, hayatımızda karşılaştığımız kritik durumlarda ve baskı altında çabuk, doğru karar vermemize, stratejik düşünme ve empati kurabilmemize olanak sağlıyor.

Wushu Sanda ve Kick Boks eğitimi gören Meltem Tuncay, Haftaiçi her akşam, spor adına bizlere imkan tanıyan İlçe Gençlik Spor Müdürü Cansu Keskin Karaaslan'a, Alaçam Halk Eğitim Müdürü Ersin İleri'ye, Alaçam Kapalı Spor Salonu Tesis Amiri Murat Sağlam'a ve büyük bir sabır, emek, özveriyle bizlere Wushu Sanda ve Kick Boks eğitimi veren, antremanlarımızda disiplinle hepimizle tek tek ilgilenen Emre Bolat Hocamıza ve Sinem Toprak Hocamıza sonsuz teşekkürler.

Alaçam Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün dönem kurslarına, Çin savunma sanatı olan wushu da eklendi. Alaçam Gençlik Merkezi'nde açılan wushu kursu, yoğun ilgi görmeye başladı. Kursa katılanlar, haftanın 5 günü wushu antrenörleri eşliğinde eğitim görürken, sokaktan gelebilecek tehlikelere karşı hazırlıklı olmak için tercih seçtiklerini söylediler.

Wushu kurslarına katılan öğrenciler, kendisini savunabilmek için bu sporu seçtiklerini dile getirdiler, Hem zevkli hem de tercih ettiğimiz bir dal, o yüzden geliyoruz. Daha önce farklı alanlarda spor dalları vardı ancak wushu yoktu. Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan bu kursa bizde kaydımızı yaptırdık, düzenli olarak kurslara geliyoruz. Daha çok çalışıp, müsabakalara girip, birinciliği elde etmek istiyoruz. Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. İlçemizde son birkaç yıldır halk eğitim merkezi tarafından açılan kurslar sayesinde neredeyse her evde birkaç öğrenci farklı branşlarda kurslara katılım sağladığını belirttiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU