Advert
Advert
Advert

“BASIN EMEK ÖDÜLLERİ” SAHPİLERİNİ BULDU

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği gecede 'Basın Emek Ödülleri', sahiplerini buldu.

“BASIN EMEK ÖDÜLLERİ” SAHPİLERİNİ BULDU

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen 'Basın Emek Ödülleri', düzenlenen görkemli bir gece ile sahiplerini buldu. Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "Gerçek gazeteciler, gerçek basın emekçileri işte bu gece burada" dedi.

Samsun Fuar içi Derya Tesisleri'nde gerçekleştirilen Samsun'da basın sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş ve hayatlarını kaybetmiş gazetecilerin anılmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır yaptı. Meslektaşlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Çakır, meslekte 40 yılını dolduran gazeteciler ile pandemi sürecinde sahada görev yapan gazetelerin ve ajansların muhabirlerine, ilçelerle birlikte 17 gazete temsilcisine ödül verdiklerini söyledi. Çakır, konuşmasında ayrıca şunları söyledi: "Burada bu gece basın emekçilerini görüyorum. Bizi yalnız bırakmadıkları için gerçek gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz bu akşamı hep beraber geçirelim dedik, ödül satmadık. Çalıştıkları için, emek harcadıkları için arkadaşlarımıza ödül vereceğiz. Kimseye boyun eğmeyen gazeteciler burada. Gururluyuz, umutluyuz." Dedi.

KONSEY BAŞKANI'NDAN ANLAMLI KONUŞMA

Geceye katılan Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise yaptığı konuşmada, geceyi tertipleyenlere teşekkür etti. Dim, "Ben öğrendim ki başta bir gece daha varmış Samsun'da. Tüm gazeteciler burada, peki o gecede kimler var, gerçekten merak ediyorum. Burada gerçek gazetecileri görüyorum. Samsun'a 20 yıldır gider gelirim. Samsun yerel medyada çok güçlü bir şehir, örnek bir şehir" ifadelerini kullandı.

MUHTEŞEM GECE, MUHTEŞEM KATILIM

Geceye ayrıca Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediyesi Başkanvekili Şeref Aydın, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Topbaş, Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, çok sayıda sivil toplum örgütü ve sendika temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU