Advert
Advert
Advert

SAMSUN’DA KORONAVİRÜS VAKALARININ SON DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla İl genelinde koronavirüs vakalarının son durumu görüşüldü.

SAMSUN’DA KORONAVİRÜS VAKALARININ SON DURUMU GÖRÜŞÜLDÜ

İl genelinde koronavirüs vakalarının son durumu, kış tedbirleri ve okullarımızda yürütülen sportif yetenek taramalarıyla ilgili çalışmaların görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Omicron varyantının kısa bir süre önce ülkemizde de görülmeye başlamasının ardından, uzunca bir zamandır kontrol altında olan vaka sayılarının artmaya başladığına dikkat çeken Sayın Valimiz, vatandaşlarımıza maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine titizlikle uymaya devam etmeleri ve aşı dozlarını bir an önce tamamlamaları çağrısında bulundu.

Spor konusunda yetenekli olan gençlerimizin keşfedilmesi anlamında sportif yetenek taramalarının büyük bir fayda sağladığını dile getiren Sayın Valimiz, yetenekli olduğu tespit edilen öğrencilerimizin sportif faaliyetlere katılımının teşvik edilmesi için ailelerin ve okulların vereceği desteğin önemli olduğunu belirterek, ilçe kaymakamlarımıza da bu konuda titiz bir çalışma yapmaları talimatı verdi.

Kış aylarının etkisiyle trafik başta olmak üzere yaşanması muhtemel tüm olumsuzluklara karşı alınan tedbirlerin yeniden gözden geçirilerek değerlendirildiği toplantıda Sayın Valimiz, özellikle soğuk havalarda barınacak sıcak bir yeri olmayan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için devam eden çalışmaların hassasiyetle yürütülmesini istedi.

Konuşmasında, mülki idare amirlerimizin mesai mefhumu gözetmeksizin il ve ilçelerimizde devletimizi temsil ettiğini ifade eden Vali Dağlı, “Devlet ile vatandaşlarımız arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendiren bir tavırla görevlerini ifa ederken ‘Halka hizmet Hakk’a hizmet’ düsturuyla ülkesine hizmet etme bilinciyle çalışan idarecilerimiz devletin önemli yapı taşlarındandır. Büyük fedakârlık ve çalışma azmiyle görev yaparken, devletimizle milletimiz arasındaki bağı kuvvetlendirerek ülkemizin gelişmesi için çaba sarf eden Vali Yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımızla birlikte tüm idarecilerimizin ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyor, kaybettiklerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU