Advert
Advert
Advert

YAKAKENT’TE “HAMSİ FESTİVALİ” YAPILDI

Yakakent Belediyesi tarafından 11 Ocak 2022 Salı günü saat 11,30’da Cumhuriyet Meydanında ‘Hamsi Festivali’ düzenlendi.

YAKAKENT’TE “HAMSİ FESTİVALİ” YAPILDI

Yakakent Cumhuriyet Meydanında mangallar yakıldı. Öğle saatlerinde başlayan hamsi ikramı ile katılımcılar mangallara yöneldi.

Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Hamsi Festivali‘nde görevliler hamsi yetiştirmekte zorluk çekti. Etkinlikte, Hamsi yiyenler, müzik eşliğinde horon oynayanlar, Meydanda kurulan standa da sağlık ekipleri Covid-19 aşısı yaptı.

Etkinlikte konuşan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, “Bugün 2 ton hamsi hazırladık. Yaklaşık 3 bin kişiye hitap etmeyi hedefledik. Festivali geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bundan sonraki yıllarda da bu etkinliğimizi sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise “Yakakent, Sinop sınırında bir ilçemiz olan Yakakent’imizin Nüfusu 10 bin civarında. Türkiye’nin her yerinde ve Samsun’da şunu ifade ediyorum: Türkiye’de yatay kalkınmayı en iyi başaran şehir Samsun. Bunun da canlı örneği Yakakent. Yakakent, Türkiye’de marka bir ilçemiz, Samsun Türkiye’nin en güzel şehri, Cumhuriyetimizin kuruluşuna ilk adımın atıldığı şehir, Yerel yönetimlerimiz ile birlikte Samsunumuza hizmet etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU