Advert
Advert
Advert

ALAÇAM ZİRAAT ODASINDAN DAMLA SULAMA BAŞVURU AÇIKLAMASI

Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir %50 hibeli bireysel damla sulama sistemlerinin desteklenmesi ile ilgili açıklaması

ALAÇAM ZİRAAT ODASINDAN DAMLA SULAMA BAŞVURU AÇIKLAMASI

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hibe programına  Başvurular; 10 Ocak - 28 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından, dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Müdürlüğüne (Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne) teslim edilerek yapılacaktır.

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler aşağıda belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere başvuru yapabilirler;

%50 HİBELİ BİREYSEL SULAMA DESTEKLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI BAŞVURU TARİHİ:10 Ocak - 28 Şubat 2022 tarihleri arası yapılacaktır.

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,
b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,
c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,
e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,
f) Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması,

Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri ya da kiralayacakları araziler için başvurabilir. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, tüzel kişilik olarak başvuru yapabilirler.

        Başvurular birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusunu içerebilir. Birden fazla parsel için müracaat olması durumundu her bir parsel için ayrı ayrı proje ve keşif hazırlanacak, bu keşifler bir icmal ile birleştirilerek başvuru bütçesi oluşturulacaktır. Hibeye esas mal alım tutarı 1.000.000.- TL 'ye kadar olan projelere % 50 hibe desteği sağlanmaktadır.(K.D.V. Hariç)

          Ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılarımız Samsun İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimine başvurarak gerekli bilgileri alabilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU