Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM’DAN TARIM KURSUNA ZİYARET

İlçe Kaymakamı Fikret Zaman Türk-Japon işbirliği kapsamında kurulan Alaçam Kadın Mesleki Eğitim Merkezinde (AKMEM) eğitime devam eden Tarım Kursunu ziyaret etti.

KAYMAKAM’DAN TARIM KURSUNA ZİYARET

Tarım Kursunu ziyaret eden Kaymakam Fikret Zaman’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ersin İleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Özcan eşlik etti. Yapılan ziyarette Tarım kursu eğiticisi Nilüfer Şahin den devam eden Çilek Yetiştiriciliği ve Ceviz Yetiştiriciliği kursları hakkında bilgiler alındı. Kaymakam Zaman İlçemiz ekonomisinde tarım ve hayvancılığın önemli bir yere sahip olduğunu tarım kurslarının özellikle kadınların bu tarz eğitimlerle yetiştiriciliği, üretimi daha bilinçli bir şekilde yapmalarına katkı sağlayacağını belirterek bu tarz kursların ilçemiz için önemli olduğunu, Halkımızdan tarım ve hayvancılık konularında talep olması halinde Halk eğitim bünyesinde yeni kursların da açılabileceğini belirtti.

Kurs eğiticisi Nilüfer Şahin şuan aktif olarak devam eden iki farklı tarım kurslarının olduğunu kurs bitiminde Halk Eğitim Merkezi onaylı Kurs Sertifikası verileceğini belirterek ileriki günlerde açılacak olana Mantar Yetiştiriciliği ve Organik Tarım Kurslarına tüm Alaçam halkını davet etti.

Kaymakam Fikret Zaman ve beraberindeki heyet yaptıkları çalışmalardan dolayı tebriklerini ileterek devam edecek kurslarda ve çalışmalarda başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU