Advert
Advert
Advert

VALİ DAĞLI, 'HER DEĞİŞİM BİR UMUT' PROJESİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Yeşilay Samsun Şubesi ortaklığında hazırlanan 'Her Değişim Bir Umut' projesinin açılı

VALİ DAĞLI, 'HER DEĞİŞİM BİR UMUT' PROJESİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Yeşilay Samsun Şubesi ortaklığında hazırlanan 'Her Değişim Bir Umut' projesinin açılışı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Cumhuriyet Başsavcısı M. Sabri Kılıç, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Denetimli serbestlik tedbirine tabi olan 15/29 yaş arası, kadın/erkek 20 denetimli serbestlik yükümlüsünün infaz işlemleri kapsamında gerçekleştirilen eğitim ve iyileştirme çalışmalarının yanı sıra meslek sahibi olmalarını ve devamında kendi işlerini kurabilmelerine destek olmak amacıyla hazırlanan projenin, çocuklarımızı ve gençliğimizi kurtarmaya yönelik takdire şayan bir proje olduğunu dile getirerek, emeği geçenleri tebrik eden Sayın Valimiz, "Dünyanın en önemli mücadelelerinden birisi olan bağımlılıkla mücadele sadece kolluk kuvvetleri aracılığıyla yürütülecek bir mücadele değildir. Bu konu, tüm kamu kurumları, belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle ortaya koyacağı çalışmalarla başarıya ulaşılabilecek hassas bir konu. Elbette burada asıl hedefimiz yavrularımızın hiç bağımlı olmamaları ancak bağımlı olmuşlarsa da onları rehabilite etmek, hayata ilk günkü gibi pırıl pırıl yeniden döndürmek hepimizin görevi. Bunu da el sanatları, spor, kodlama eğitimleri başta olmak üzere tüm araçları kullanarak sağlamalıyız. Bağımlılıktan kurtardığımız gençlerimize meslek edindirmeliyiz ki bir daha eskiye dönmesinler, onları normal hayata kazandıralım. İnşallah bunun gibi projelerin sayısı her geçen gün artar." dedi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, açılış töreninin ardından proje kapsamında oluşturulan meslek ve hobi atölyelerini gezerek, faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU