Advert

VALİ DAĞLI, “20 OCAK 1989 SAMSUNSPOR TARİHİNİN UNUTULMAZ ACISI”

20 Ocak 1989, ülkemiz spor tarihinin en acı hadiselerinden biri olarak tarihe geçen, Samsunsporumuzun formasının kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan elim kazanın yıl dönümüdür.

VALİ DAĞLI, “20 OCAK 1989 SAMSUNSPOR TARİHİNİN UNUTULMAZ ACISI”

Tarifsiz acı yaşadığımız bu olayın 33. yılında, teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı rahmetle anıyorum.

       Bu talihsiz olay, sadece şehrimiz ve Samsunspor’a gönül verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızalarında yer etmiştir. Kırmızı beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan bu büyük acının yıl dönümünde; ülkemizi, Samsun’umuzu ve tüm spor camiasını büyük bir kedere boğan bu tür kazaların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.       

Şehrin her kesimini bütünleştiren, bir hedef doğrultusunda birleştiren, şehrimizin markası ve ortak paydası olan Samsunspor’umuzun, Süper Lige olan hasretini bitirmek için çaba gösteren herkese teşekkür eder, başarılar dilerim.       

Bu düşüncelerle; 33 yıl önce yüreğimizi yakan kazayla hayatlarını kaybeden Samsunsporlu kardeşlerime, yine bu elim kazada ağır yara alarak futbol hayatı sona eren ve geçtiğimiz yıl içerisinde kaybettiğimiz Samsunspor’umuzun efsane oyuncusu ve aynı zamanda başkanlığını yapmış olan Emin KAR’a ve bu hafta geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet ÇALIK kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI