Advert

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Robotik Kodlama Eğitimi Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Teknolojinin nimetlerinden daha çok faydalanabilmek, geleceğe yönelik nitelikli bireyler yetiştirmek ve yeni stratejiler geliştirmek amacıyla Ronotik ve Kodlama konusunda yürütülen çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, ilimiz genelinde bugüne kadar gerçekleştirilen 150 Robotik Kodlama Eğitimine 3.815 öğretmenin katıldığını ifade eden Vali Dağlı, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza 55 Robotik Kodlama Atölyesinde eğitim verilmeye devam edildiğini belirterek, atölye sayısını 250'ye çıkarmayı hedeflediklerini ve bu hedef doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Robotik ve kodlama eğitiminin geleceğe yapılan büyük bir yatırım olduğuna dikkat çekerek, çocuklarımıza kod okuryazarlığı becerisi kazandıracak eğitimleri desteklemeye devam edeceklerini dile getiren Sayın Valimiz, bu yıl Samsun merkezli yapılacak olan #TEKNOFEST2022'nin de bu atölyelerde yetişen çocuklarımız için çok iyi bir fırsat olduğunu ve hepsinden başarı elde edecek projeler beklediklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI