Advert
Advert
Advert

VALİ DAĞLI, TOPYEKÜN MÜCADELE VERECEĞİZ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Dünyanın en önemli mücadelelerinden birisi olan bağımlılıkla mücadelenin sadece kolluk kuvvetleriyle değil tüm kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle birlikte topyekün yürütülmesi gereken bir mücadele

VALİ DAĞLI, TOPYEKÜN MÜCADELE VERECEĞİZ

Samsun Valiliğinin himayelerinde OMÜ’de Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Samsun Bağımlılıkla Mücadele ve Önleme Çalıştayı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, C. Başsavcı Vekili Selçuk Cebeci, OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Recep Sancak, öğretim görevlileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, yerel yönetimler ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dünyanın en önemli mücadelelerinden birisi olan bağımlılıkla mücadelenin sadece kolluk kuvvetleriyle değil tüm kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle birlikte topyekün yürütülmesi gereken bir mücadele olduğunu dile getirerek, bağımlılığı tedavi etmenin maddi ve manevi anlamda çok daha zor ve uzun bir süreç olmasından hareketle bu mücadelede en önemli konunun ‘önleme’ olduğuna dikkat çeken önlerine koyulacak sosyal, sportif ve kültürel argümanlarla birlikte gençlerimizi bağımlılıktan tamamen uzak tutmak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Yalnızca bireysel değil, sosyal sorunlar yaratması nedeniyle aynı zamanda toplum sağlığını da tehdit eden en ciddi sağlık sorunlarından biri olan bağımlılıkla mücadelede STK’lar olmadan başarıya ulaşılabilmesinin çok zor olduğunu ifade ederek, mücadelenin en ön safındaki Yeşilay ve YEDAM’ın büyük bir avantaj olduğunu belirten Vali Dağlı, bu alanda çalışma yapmak isteyen diğer STK’lar, belediyeler, muhtarlıklar ve kurumlar arasında sağlanacak koordinasyonla bu mücadelede başarıya ulaşılabileceğine inandığını söyledi.

Genellikle merak ve özentiyle arkadaşlık ortamlarında başlayan madde bağımlılığının geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bugününü ve geleceğini tehdit ederek, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olduğunu ifade ederek, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okullarımızdaki robotik kodlama, satranç vb. çalışmalarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün bütün sportif faaliyetlerini ve İl Müftülüğünün manevi anlamdaki faaliyetlerini bağımlılığı önleme noktasında oldukça önemsediklerini dile getiren Sayın Valimiz, kendisinin Samsun Valiliği görevine gelmesinin ardından kurulan OMÜ Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin de bilimsel çalışmalarıyla bağımlılıkla mücadeleye ışık tuttuğunu ve bu konuda projeler geliştirerek eğitimler verdiğini belirterek, “İnşallah gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceği için hep birlikte güzel çalışmalara imza atarız.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU