Advert

VALİ DAĞLI, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

İl genelinde karla mücadelede yürütülen çalışmaların koordine edildiği AFAD İl Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezini ziyaret eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AFAD İl Müdürü Levent Uçarlı ve kriz merkezi üyelerinden karla mücadele çalışma

VALİ DAĞLI, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlıklarımız, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğümüz, ilçe belediyelerimiz ve kolluk birimlerimizin Valiliğin koordinasyonunda şehirlerarası ve şehir içi yollar ile mahalle yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için iş makinesi ve personel anlamında tüm imkanlarını seferber ettiğini hatırlatan Vali Dağlı, ilimiz genelindeki şehirler arası yollar ile ana arterlerde trafiğin tamamen normale döndüğünü, kapalı durumda bulunan az sayıdaki mahalle yolunun da en kısa sürede açılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Kar yağışının etkisini artırmasıyla trafiğe kapanan yollarda kalan sürücülerimize AFAD, Kızılay ve ilçe belediyelerimiz tarafından kumanya dağıtımı yapıldığını belirterek, bu süreçte talepte bulunan 104 vatandaşımızın da Havza ilçemizde yurda yerleştirildiğini ifade eden Vali Dağlı, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı ambulansların da gerek iş makinelerinin yardımı gerekse de kendi imkanlarıyla toplamda 1.750 hastaya ulaştığını, YEDAŞ Genel Müdürlüğünün de gerek elektrik hatlarının tamiri gerekse de jeneratör desteğiyle vatandaşlarımıza elektrik sağlama noktasında çalışma yürüttüğünü söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI