Advert

Öğrencilerden Ailelerine Yılbaşı Hediyesi

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu 5/D sınıfı Öğrencilerinden Ailelerine Kartpostal

Öğrencilerden Ailelerine Yılbaşı Hediyesi

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu 5/D sınıfı öğrencileri , 2019 yılına girmeye bir gün kala farklı bir etikliğe imza atarak, Alaçam PTT Şubesine giderek teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan yeni yıl kartpostalları ailelerine, sevdiklerine ve şehir dışında bulunan akrabalarına yılbaşı etkinliği için Nostalji tebrik kartı gönderdiler.

            Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu 5/D sınıfı Türkçe Öğretmeni Senai Hopaç ise: teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar, cep telefonları ile bayram ve yılbaşı kutlamalarının yapıldığını belirterek, eski yıllarda olduğu  bu yılbaşında öğrencilerimiz yakınlarına ve ailelerine tebrik kartı atarak sürpriz  yapacaklarını dile getirdi. Bayram, yılbaşı ile özel günlerde duyguların ifadesi için kullanılan mektuplar tebrik kartları ve kartpostallar; cep telefonu mesajları ile elektronik postaların yaygınlaşması sonucu teknolojiye yenik düştüğünü hatırlatarak bizler de, “Geçmişin haberleşme aracı olarak kullanılan, kentlerin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan kartpostalların kullanımı artık yok denecek kadar az ve unutulmaya yüz tuttuğundan dolayı öğrencilerimizle böyle güzel bir olaya el attık. Maalesef kartpostal gönderme alışkanlığının azalmasında, cep telefonu ve bilgisayar aracılığıyla haberleşme gün ve yıllar geçtikçe etkili oluyor. Hopaç, öğrencilerimizle bu unutulmaya yüz tutmuş olan eski günler ve yıllardaki gibi başta ailemizle, sevdiklerimizle ve arkadaşlarımızla haberleşmeyi eski kart postallarla yaparak eski günleri ve yılları asla unutmayacağımız hatırlatmak istedik.

            Eskiden herkes özel günlerde postacıların yolunu gözler onlara maniler hazırlardı. Ama yeni nesil bu eski güzelliklerden mahrum. Biz öğrencilerimize ve ailelerine bu nedenle bir nostalji yaşatmak istedik. Öğrencilerimiz hazırladıkları tebrik kartlarını, kartpostallarını ailelerine ve akrabalarına gönderdi” dedi.

            Daha sonra Tebrik kartlarının gönderiminin ardından Alaçam PTT Müdürü Bahattin Karaca öğrencileri bu konuda tebrik ve teşekkür ederken, postanedeki bazı bölümleri gezdirerek öğrencilere yapılan işlemler hakkın da bilgilendirmede bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI