Advert
Advert
Advert

SAMSUN VE İLÇELERİNDE OKUL ÇEVRELERİNDE ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

SAMSUN VE İLÇELERİNDE OKUL ÇEVRELERİNDE ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Vali Dağlı, İlimiz genelinde 2021/2022 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminde okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri, koronavirüs vakaları ve aşılama çalışmalarının son durumu, metruk binaların tespiti ve yıkımı ile hurda ve atıl araçlarla ilgili yürütülen çalışmaların görüşüldüğü toplantı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi için çocuklarımızın ve gençlerimizin okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzluğun engellenmesi için tüm kurumlarla eşgüdüm halinde hareket ettiklerini ve servis araçlarıyla ilgili denetimlerin de hassasiyetle sürdürüleceğini dile getiren Vali Dağlı, uyuşturucu ve uyuşturucu maddelerin saklanması ve kullanılması noktasında önemli bir sorun teşkil eden metruk binaların yıkımı konusundaki çalışmaların da geleceğimizin teminatı yavrularımızın korunması anlamında büyük önem arz ettiğini söyledi.

Soğuk hava şartlarının etkisinin sürdüğü bu dönemde kalacak yeri olmayan vatandaşlarımızın tespiti yapılarak, barınmalarının sağlanması ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda ilçe kaymakamlarımıza talimatını yineleyen Vali Dağlı, terk edilmiş, hurda, âtıl, buluntu, hasara uğramış ve kullanılamaz hale gelmiş araçların, oluşturdukları görüntü ve çevre kirliliğinin yanı sıra patlama ve yanma riski de taşımaları nedeniyle kamu düzeni ve güvenliğini de tehdit edici bir unsur olduğuna dikkat çekerek, İçişleri Bakanlığının ‘Hurda/Âtıl Araçların Toplatılması’ konulu Genelgesi doğrultusunda bu kapsamdaki araçların kaldırılmasıyla ilgili çalışmaların titizlikle takip edilmesini istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU