Advert
Advert
Advert

ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ (ALADOSK) UZUNKIZ YAYLASINDA

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Samsun Seyyahlar 1919 Grubu üyeleri, 1300 rakımlı Uzunkız Yaylası'nda karda yürüyüş keyfi yaşadı.

ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ (ALADOSK) UZUNKIZ YAYLASINDA

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp üyeleri ile birlikte Yakakent’in en yüksek yaylası ve turizm alanı olan ve Yakakent’e 40 kilometre uzaklıkta bulunan “UZUNKIZ” yaylasında 13 Şubat 2022 Pazar günü yer yer 1 metreyi bulan karda 15 kilometre yürüyerek yine bir rekora imza attılar.

Kulüp lideri Kadir Demir, Yakakent ilçesinde doğal güzelliğiyle görenleri kendisine hayran bırakan 1300 rakımlı Uzunkız Yaylası'nın doğa turizmine kazandırılması amacıyla yürüyüş düzenlendi. Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Samsun Seyyahlar 1919 Grubu'nun birlikte düzenlediği "Karda Doğa Yürüyüşü" etkinliğine 12 doğasever katıldı. Yakakent ilçesi Karaaba Mahallesi'ne bağlı Uzunkız Yaylası'nda gerçekleşen etkinlikte yürüyüşe katılanlar soğuk havaya aldırmadan doğadaki güzelliğin keyfini çıkardı. Bizler Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak bu pazar, Uzunkız Yaylası'nı kar ve sis eşliğinde adımladık. Rotamızda her zaman olduğu gibi kurallarımız netti. Doğadan dönerken; Ayak izinden başka bir şey bırakma, anılardan başka bir şey götürme, zamandan başka bir şey öldürme ve görüntüden başka bir şey almadık. Etkinliğimize katılan Seyyahlar 1919 ekibine ve Kulüp üyelerimize teşekkür ederiz.

Bizler her Pazar günü ekimizle birlikte yürümeye devam edeceğiz, yürümek ve hayata yeniden bağlanmak isteyen tüm dostlarımızı bekleriz dedi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU