Advert

Mekke’nin Fethi Konulu Program Yapıldı

Alaçam Anadolu Gençlik Derneği'nce (AGD) Mekke'nin Fethi Gecesi etkinliği düzenlendi

Mekke’nin Fethi Konulu Program Yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Alaçam Şubesi tarafından Mekke’nin Fethi’nin hicri 1388. yıldönümü dolayısıyla İfam öğreticisi Selim Seyhan’ın konuşmacı olarak katıldığı program izleyicilerden tam not aldı.

31 Aralık 2018 Pazar günü akşamı Saat 19.30’da Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşı ve Kuran-ı Kerim Tilaveti okumasıyla devam etti.

Açılış konuşmasını Alaçam Anadolu Gençlik Dergisi Temsilcisi Faruk Pala yaparak şunları söyledi; "Bu güzel topraklarda yılbaşı gibi Müslümanlarla alakası olmayan bazı şeylerin kutlanması bizleri üzmektedir. Anadolu Gençlik Dergisi olarak milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağız. Mekke'nin fethi Müslümanlar için daha önemlidir. Yeni nesil Mekke'nin fethinin önemini bilen bir nesil olacaktır. Mekke'nin fethi hepimize kutlu olsun.

Alaçam Anadolu Gençlik Dergisi olarak Siyer-i Nebi Yarışmaları tertip etmenin yanında özellikle Üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarına çözüm üretmek bizim asli vazifelerimizdendir. Sokaklarda uyuşturucu ile mücadele eden devletimiz son zamanlarda uyuşturucu kullanım yaşının tek haneli rakamlara kadar düştüğünü dile getirerek bu insanlara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.  

Zeynep Sude Ayçil, Mekke’nin Fethi adlı şiiri seslendirerek seyircilerde duygulu anlar yaşattı.

Konuşmacı olarak katılan İfam öğreticisi Selim Seyhan, “Gençliğimize fetih kavramını iyi anlatmamız gerekiyor ‘Mekke’nin fethi, şehirlerin anası, Kabe kıblemiz. Dolayısıyla bu gece bizim için çok anlamlı ve çok önemli. Mekke’nin fethinden çıkaracağımız çok büyük dersler var. Bunlardan belki de en önemlilerinden bir tanesi efendimizin (S.A.V.) Hz. Muhammed’in ordularıyla beraber Mekke’ye girdiğinde güçlü olmasına rağmen, ordusu olmasına rağmen bir rahmet peygamberi olarak, bir mafiret peygamberi olarak bütün Mekkelilere esenlik getirmiştir. Hiç kan akmadan bir kardeşlik ortamı tesis etmiştir. Bugün insanlığın buna çok büyük ihtiyacı vardır. Gençliğimize fetih kavramını iyi anlatmamız gerekiyor” dedi. Mekke’nin Fethi ile Müslümanların en büyük zaferi kazandığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Efendimiz (sav)’e hayatı boyunca en büyük zulümleri yapan insanların hepsi teslim olmuş, O’nun karşısında “tir tir titrerlerken”, Efendimiz (sav) intikam duygusu ile hareket etmemiştir dedi.

Programa Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Belediye Meclis Üyesi Hasan Çelik, Bir önceki dönem Belediye Başkanı İlyas Acar, MHP İlçe Başkanı Erdinç Gül ve halk katıldı.

Daha sonra ödül törenine geçilerek Liseler ve Ortaokullar arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren üç öğrenciye hediye çeki ödüller protokol üyeleri tarafından verildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR