Advert

KAPAKLI ALAÇAMLILAR DERNEĞİ’NDEN KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği, İslam dinince kutsal olan Üç Aylar’ı düzenlenen Kur’an-ı Kerim Tilaveti programıyla kutladı

KAPAKLI ALAÇAMLILAR DERNEĞİ’NDEN KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği tarafından düzenlenen Üç Aylar Kur’an-ı Kerim Ziyafeti programı, yoğun ilgi gördü. Birbirinden ünlü hocaların Kur’an-ı Kerim okuduğu programda, ilahiler de seslendirildi. Maneviyat dolu olan programa çok sayıda izleyici katılım sağlarken, programın sunuculuğunu başarılı bir sunumla İrfan Demir yaptı.

Kur’an Tilaveti ile başlayan gecede ilk olarak Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Taşkıran konuşmasında şu sözlere yer verdi. ’’Bizler Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği yönetimi olarak kuruluşundan bu yana iyilik yapmayı, hizmet etmeyi ilke edinmiş bir dernekçilik faaliyetlerinde bulunuyoruz. Böylesine güzel sosyal projelerin öncüsü olduk ve olmaya devam edeceğiz. Mübarek 3 aylarda maneviyat dolu etkinliklerle amacımıza binaen hemşehrilerimize hizmet etmeyi kendimize görev edindik.

Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneğimizin düzenlediği ve Kapaklı Kültür Merkezi Balo Salonunda yapılan ’’ÜÇ AYLAR KUR’AN-I KERİM ‘’ ziyafet programına güzide Kapaklımızda yaşayan bizler için kıymetli olan tüm halkımızın ve protokolünün katılımı Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği yönetimini ziyadesiyle memnun etmiştir. Dostluğun, kardeşliğin, maneviyatın olduğu böyle bir gecede bir olmak, beraber olmak için buradayız. Allah hepimizin birliğini daim etsin. Ben Kapaklı Samsun Alaçamlılar Dernek Başkanı olarak değerli hocalarıma en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Katıldığınız için hepiniz sağ olun, var olun. Programımıza iştirak eden herkese en kalbi şükranlarımızı sunmak isterim. ‘’dedi.

Konuşmaların ardından Emirgan Camii İmam-Hatibi Kur’an-ı Kerimi güzel okuma Dünya 1.si Alpcan Çelik -, Ayasofya-I Kebir Camii müezzini Kur’an-ı Kerimi güzel okuma Türkiye 1.si Rıdvan Akbaş -, Çamlıca Cami müezzini, Ezanı güzel okuma Türkiye 1.si Mustafa Alp Hayta-, Üsküdar Camii İmam-Hatibi, Hafız: İlker Konca, Sakarya Abdülhamit Cami Müezzini, Hafız: Ahmet Gencer, Ayasofya-ı Kebir Camii müezzini Hafız: İbrahim Çoban programa katılan Kapaklılı ve Bölge halkına eşsiz kuranı kerim ziyafeti, ilahiler, kasideler okuyarak bülbül gibi söylediler.

Gecenin sonunda Kapaklı İlçe Müftüsü Şemsettin Şimşek tarafından dua yapıldı. Kapaklı protokolü tarafından manevi gecede görev yapan hocalara plaket takdimi yapıldı. Protokol üyeleri ve vatandaşlar böylesine anlamlı ve duygulu bir programa imza atan Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Taşkıran ve yönetimini tebrik ettiler.

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, dernek üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler, iş insanları ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI