Advert
Advert
Advert

ÜRETİCİLERİN DİKKATİNE!

Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından duyuru, kekik ve adaçayı ekmek isteyenler için tohum temin edilecektir.

ÜRETİCİLERİN DİKKATİNE!

Alaçam  İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kekik ve adaçayı ekmek isteyenler için tohum temin edilecek olup ekiliş yapmak isteyenler İlçe Müdürlüğümüze başvuru yapabilirle

KEKİK: Anavatanı Akdeniz olan kekik bitkisi, yemeklere lezzet katmak için kullanıldığı gibi çay yapımında da tercih ediliyor. İçerdiği bileşenlerle sağlık için birçok faydası bulunan  kekikler, yağ olarak tüketicilere sunuluyor. Ayrıca ilaç endüstrisinde kullanılıyor. Çok yıllık bir bitki olan kekik, 7 ile 10 yıla kadar canlılığını koruyabiliyor.

ADAÇAYI:  Ana gelir olarak adaçayı yetiştirmek, son yirmi yıldır büyük ilgi odağı olmuştur. Bitki 6 ila 10 yıl veya daha uzun süre farklı endüstrileri hedef alan ürün verebilir. Taze ve kuru yaprakları sosislere, etlere, balıklara, salatalara ve diğer çeşitli yiyeceklerde kullanılır. Ayrıca, adaçayının uçucu yağı dünya çapında parfüm, kozmetik, kişisel hijyen ve böcek kovucu endüstrilerde kullanılan saygın bir ürün olarak tanınır. Özel bakım ile yılda 2 veya 3 kez (ikinci yıldan itibaren) hasat yapılabilir ve ayrıca ekolojik koşullar uygun ise karlı ve özel bir mahsul elde edilir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU