Advert

MODEL FABRİKA’NIN KURULMASINA YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Model Fabrika’nın, bilgi teknolojilerinin verimli ve yoğun kullanılması ile bilgilerin elektronik ortama taşınmasıyla ilgili süreçlerde de fayda sağlayan bir Dijital Dönüşüm Merkezidir.

MODEL FABRİKA’NIN KURULMASINA YÖNELİK TOPLANTI YAPILDI

İşçilik, hammadde, enerji ve süreç verimliliği konularında işletmecilere ve personellere gerçek bir üretim ortamında deneysel eğitimlerin verildiği Model Fabrika’nın ilimizde de kurulmasına yönelik atılacak adımların görüşüldüğü Koordinasyon Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Kendi bünyesindeki kurguyu, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çevresindeki işletmelere uygulamayı misyon edinmiş olan Model Fabrika’nın, işletmelerde operasyonel mükemmeliyet ilkelerinin deneyimsel öğrenme tekniklerini kullanarak yaygınlaştırılmasını sağlayan bir yetkinlik merkezi olarak tanımlanabileceğini belirten Vali Dağlı, "Günümüz rekabet dünyasında sadece üretim süreçlerinin değil, bilgi, belge, analiz, rapor gibi araçların da hızlı erişilebilir olması gerçeğini ön planda tutarak hareket eden Model Fabrika’nın, bilgi teknolojilerinin verimli ve yoğun kullanılması ile bilgilerin elektronik ortama taşınmasıyla ilgili süreçlerde de fayda sağlayan bir Dijital Dönüşüm Merkezidir. Bizler de böylesine önemli işlevlere sahip Model Fabrika’nın ilimizde de kurulabilmesi için tüm kurumlarımızla iş birliği içerisinde gayret göstereceğiz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI