Advert

VALİ DAĞLI, 'KADIN E(K)MEĞİ ÇARŞISI'NIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte, İl Kadın, Aile ve Çocuk Koordinasyon Kurulu tarafından Piazza AVM'de organize edilen 'Kadın E(k)meği Çarşısı'nın açılışını gerçekleştirdi.

VALİ DAĞLI, 'KADIN E(K)MEĞİ ÇARŞISI'NIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Samsun Valiliği koordinesinde tüm kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte kadınlarımızın her açıdan desteklenmesi amacıyla bir çok proje ve faaliyet yürütüldüğünü ifade eden Vali Dağlı, Valiliğimiz Sosyal Dayanışma Merkezi, Samsun Kadın Kooperatifleri, Büyükşehir Belediyesi İpek ve Kenevir Dokuma Atölyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Kadın Konukevleri'ndeki kadınlarımızın birbirinden kıymetli el emeği, göz nuru ürünlerinin sergilendiği çarşının 4-6 Mart 2022 tarihleri arasında açık olacağını belirterek, “Başta kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere ailenin her bir ferdinin hukuksal, ekonomik, sosyo-kültürel ve eğitimsel açıdan hayata daha güçlü tutunabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizde ve ilimizde hiçbir kadının ve insanın şiddete maruz kalmadığı, insan hakları temelinde güçlü aile, güçlü toplum modelinin inşasına yön verecek projeler üretiyor, kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak her türlü projeyi destekliyoruz.

Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz ve hediyelik eşyadan dokuma ve tekstile çeşitli alanlarda birçok yöresel ürün ile kadınlarımızın emeklerini ekonomiye kazandırırken ilimizin tanıtımına da katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu sergiye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI