Advert

Öğrenciler Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu 5/D Sınıfı öğrencilerinin yaptığı kuş yuvaları, Alaçam Belediyesi yardımı ile Geyikkoşan mevkiinde bulunan ağaçlara yerleştirildi.

Öğrenciler Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu 5/D Sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri, Müdür Yardımcısı Yaşar Er ve Sınıf öğretmeni Emine Gül Çetinkaya tarafından Osmanlı geleneğini yaşatmak için 'Kuş Evi" projesini hayata geçirdi.

            Hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan projede yer alan 20 öğrenci, ağaçlara ve okulun çeşitli yerlerine 20 kuş evi yerleştirdi.

Okul Müdürü Taylan Mete, akademik çalışmaların yanında sosyal ve kültürel etkinlikleri de önemsediklerini söyledi. Öğrencilere yönelik "Kuş Evi" projesi hazırlayıp uyguladıklarını aktaran Mete, "Osmanlı döneminde leyleklerin, göçmen kuşların bakımı ve hastalığı için vakıflar kuran bir medeniyetten bugün kuşları ve hayvanları dışlayan bir topluma gelmişiz. Hem öğrencilerimiz hem de Türkiye'de diğer okullara örnek olma adına bir proje geliştirdik. 20 öğrencimiz kuşlar için 20 kuş evi yaptı." dedi.

            Sınıf öğretmeni Emine Gül Çetinkaya, kuş evlerini okul çevresinde ve Geyikkoşan caddesinde bulunan ağaçlara ve uygun yerlere yerleştirdiklerini belirterek, emeği geçen öğrenci ve öğretmenlere özellikle kuş evlerinin asılmasında kendilerine ve öğrencilere yardımcı olan Alaçam Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Projeyi hazırlayan öğretmenlerden Sınıf öğretmeni Emine Gül Çetinkaya ayrıca öğrencilerde ve toplumda hayvan sevgisini artırmak ve farkındalık oluşturmak için hazırladıkları projede, kuş evlerini, Osmanlı dönemindeki modelleri örnek alarak yaptıklarını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
KAYMAKAM ZAMAN, TARİHİ KONAKLARI YERİNDE İNCELEDİ
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI