Advert

VALİ DAĞLI’NIN ’12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Azmin ve bağımsızlığın sembolü İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

VALİ DAĞLI’NIN ’12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Ömrünü milletin hizmetine adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy bu uyanış destanında, bir milletin yeniden dirilişini ve tarih sahnesinde hak ettiği yeri yeniden almasını muhteşem bir şekilde kaleme almıştır. Her kıtasında milletimizin cesaretini, her mısrasında ecdadımızın kahramanlığını vurgulayan İstiklal Marşımız, her kelimesiyle milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir.

Milli ve manevi değerlerimizin muhafazasını sağlayacaklarına ve vatan toprağında yatan şehit dedelerini unutmayacaklarına dair inancımızın tam olduğu gençlerimizin; geçmişteki muhteşem mücadelenin önem ve değerinin bilincine vararak ecdadımızın emanet ettiği bu güzel vatanı daha güçlü hale getirmeleri ortak dileğimizdir.

Milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olan İstiklal Marşımız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal vatanın semalarında sonsuza kadar yankılanmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını ve bu cennet vatanımız uğruna canlarını seve seve veren bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI