Advert
Advert
Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

1827 yılında Türkiye'de batılı anlamda ilk tıp okulu olan ‘Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin açıldığı 14 Mart günü, 1919 yılından itibaren 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

VALİ DAĞLI’NIN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Ülkemizde sağlık alanında son yıllarda yapılan yatırımların, sağlık sistemindeki reformların ve tıp alanındaki buluşların hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın üstün başarılarıyla taçlanmasının neticesi olarak, Türkiye’nin sağlık hizmetleri konusundaki kalitesi tüm dünyaya örnek olmuştur.

Herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının nitelikli bir toplumun en önemli şartı kabul edildiği günümüzde, insanı yaşatmayı ve insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, insan sağlığına büyük tehdit oluşturan koronavirüsle mücadele sürecinde de görevlerine olan bağlılıklarını en güzel şekilde devam ettirerek ne kadar kutsal bir meslek icra ettiklerini bir kez daha bizlere hatırlatmışlardır.

Çalışanlarımızın sağlık hizmetlerinin sunumunda devlet-vatandaş arasındaki hizmet akışının sağlanması noktasında vazifesini büyük bir sabır ve özveriyle gece gündüz demeden yerine getirdiğini de memnuniyetle müşahede ediyoruz.

Bu vesileyle, insan sağlığını esas alan bu zor fakat bir o kadar da kutsal görevi yerine getirmek için fedakârca görev yapan, hayatımızın her anında yanımızda olan ve kendilerine çok şey borçlu olduğumuz hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor; sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU