Advert

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ 18 MART 1915

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümü nedeni ile dürtmen dağı zirve yürüyüşü gerçekleştirdi.

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ 18 MART 1915

Bu destanın yıl dönümünde yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlçe merkezine 35 kilometre uzaklıkta ve 1650 rakımda bulunan dürtmen dağı eteklerinde 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümü nedeni ile kar, sis, soğuk ve rüzgarlı bir havada yaklaşık 12 kilometre yürüyerek şehitlerimizi andık.  

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp lideri Kadir Demir, Kulüp olarak Mart ayının muhteşem güzellikleri içerisinde 20 Mart 2022 Pazar günü saat 08.00’de Hüseyin Bedir’in kahvesinde buluşan Kulüp üyelerimiz ile birlikte dondurucu soğuğa karşı. Bir sancak altında kara kışı yaşarken, yem etmemişlerdi vatanı kurda, kuşa. Vatan aşkıyla 276 kiloluk top mermisini tek başına kaldıran Koca Seyit’in namluya sürdüğü mermi de gideceği yeri biliyordu, Fransız zırhlısı Bouvet yok eden mayın da.

Alaçam Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, kalbimizde 300 bin şehidimizin acısı ve tarihimizde ki bu büyük başarının gururuyla 12 Km. Kızlan-Töngeldüzü rotasını - 10°de yürüdük ve bu vatanın yılmaz bekçileri olarak dedik ki; Biz Kara Fatma! Biz Nene Hatun! Biz Lapsekili İbrahim! Biz Fatih! Biz Koca Seyit! Biz Hasan! Biz Mustafa Kemal’iz karlarda yatan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI