Advert

ŞEHİT KADİR KARA MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulu olarak Kapaklı Mahallesinden Şehit P. Onb. Kadir Kara'yı mezarı başında dualarla andılar.

ŞEHİT KADİR KARA MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

22 Mart 1998 tarihinde vatani görevini yaptığı Bingöl ili, Yayladağı ilçesi kırsalında çığ düşmesi sonucu şehit olan İlçemiz Kapaklı Mahallesinden P. Onb. Kadir Kara'yı Alaçam Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Berati Aydın, Osman Tural İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Karaçeşme, okul öğretmenlerinden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhammet Çelik, Meclis Üyesi Salih Uçar, Hafiz öğrenciler ve şehidimizin kıymetli babası Cemal Kara ve kardeşi Hasan Kara ile beraber mezarı başında okunan Yasin-i Şerif ve dualarla anıldı.

Okul Müdürü Berati Aydın, “ Şehitler Haftası münasebetiyle Okulumuz’dan mezun olan Şehit P. Onb. Kadir Kara'nın şehadetinin sene-i devriyesinde onun ruhunu yaşatmak ve onu hatırlamak amacı ile bu ziyaretimizi gerçekleştirdik. Ayrıca Şehit Kadir Kara’nın adının Okulumuza verilmesinden büyük bir onur duyduk. Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkacak nesilleri yetiştirmek boynumuzun borcudur.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI