Advert
Advert
Advert

VALİ DAĞLI, 17 İLÇE KAYMAKAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı Ramazan Ayında da Vatandaşlarımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz.

VALİ DAĞLI, 17 İLÇE KAYMAKAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Dağlı, ilçe kaymakamlarımız ve kurum yöneticilerimizin israfın çok olduğu toplu iftarlara katılmak yerine iftar sofralarında yetimler, ihtiyaç sahipleri, kimsesizler, şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelmelerinin çok daha uygun olacağını ifade etti.

Yaklaşan Ramazan ayının ilimiz genelinde manevi iklimine uygun bir şekilde yaşanabilmesi için yürütülecek faaliyetler ile Ramazan ayında ortaya çıkabilecek haksız fiyat artışları ve stokçulukla mücadele kapsamında yapılacak çalışmaların görüşüldüğü Kaymakamlar Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Vali Yardımcıları Hasan Öztürk ve Şevket Cinbir, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yetim ve öksüzlerin gözetildiği, muhtaç ve kimsesizlerin kollandığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel biçimde yaşandığı mübarek Ramazan ayına çok az bir süre kaldığını belirterek, Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımızın koordinasyonunda Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak gerçekleştirilecek faaliyet ve programların büyük önem arz ettiğinin altını çizen Vali Dağlı, ilçe kaymakamlarımız ve kurum yöneticilerimizin israfın çok olduğu toplu iftarlara katılmak yerine iftar sofralarında yetimler, ihtiyaç sahipleri, kimsesizler, şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelmelerinin çok daha uygun olacağını ifade etti.

Ramazan ayı boyunca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının sağladığı desteklerin yanı sıra kamu ve özel sektör imkânları da seferber edilerek dar gelirli vatandaşlarımıza yapılan ayni ve nakdi yardımların en üst seviyeye taşınması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca yardım yapılan dar gelirli ailelere çok daha fazla ihtimam gösterilmesi, bununla birlikte İslam İşbirliği Teşkilatınca 2013 yılında alınan kararla Dünya Yetimler Günü olarak belirlenen Ramazan ayının 15. gününde tüm ilçelerimizde düzenlenecek iftar programıyla yetim çocuklarımız ile bir araya gelinmesi talimatı veren Vali Dağlı, ayrıca gerçekleştirilecek tüm faaliyet ve programlarda kadınlara ve gençlere öncelik verilmesini istedi.

Haksız fiyat artışı, stokçuluk ve fiyat spekülasyonları gibi serbest piyasa koşullarına aykırı hareket eden işletmelere yönelik denetimlerin ilimiz genelinde kesintisiz devam ettiğini, Ramazan ayında fırsatçılık yapmak isteyenlere karşı da teyakkuz halinde olunacağını ve bu konuda da denetimlerin kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Sayın Valimiz, bu konuda mağduriyet yaşayan veya usulsüzlük tespit eden vatandaşlarımızın da Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi (HFA-Bildirim) Mobil Uygulaması üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapacakları başvuruların bu mücadeleye önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU