Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘RAMAZAN AYI’ MESAJI

Kıymetli hemşehrilerim: Hayatımıza sayısız güzellikler katarak, kalplerimizde, evlerimizde ve yeryüzünde eşsiz bir manevi atmosfer oluşturan mübarek Ramazan ayına bir kez daha erişmiş olmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

VALİ DAĞLI’NIN ‘RAMAZAN AYI’ MESAJI

Son iki yıldır koronavirüs salgının etkisinde buruk olarak geçirdiğimiz Ramazan ayını inşallah bu sene pandeminin sosyal hayatımız üzerindeki etkisinin azalmasıyla birlikte çok daha güzel ve bereketli geçireceğimize yürekten inanıyorum.

Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi’nin de içerisinde bulunduğu mübarek Ramazan ayı, gerek iftar sofralarının sevinci gerek sahurların bereketi gerekse de yardımlaşma ve paylaşmanın verdiği tarifsiz huzurla milletimizin kaynaşmasına eş, dost ve akrabalar arasında muhabbetin artmasına vesile olmaktadır.

Tüm bu manevi atmosferin manasına yakışır bir şekilde yaşanması noktasında en önemli hususun özellikle iftar sofralarında israftan kaçınmak ve gösterişten uzak mütevazi sofralarımızda eş, dost, akraba ve komşuların yanı sıra ihtiyaç sahiplerini, kimsesizleri, yetimleri, aziz şehitlerimizin yakınlarını ve kahraman gazilerimizi ağırlamaktan, yapacağımız yardımları da kimsenin mahcubiyet duygusu hissetmesine sebebiyet vermeden mümkün olan en gizli şekilde yapmaktan geçtiğini unutmayalım. Yanımızda iftarlık yemeğimizi de getirerek çat kapı ihtiyaç sahiplerinin iftar sofrasına konuk olmayı, hayır dualarını almayı da ihmal etmeyelim. Konuk olduğumuz evin ihtiyaçlarını da bizzat yerinde görerek tespit etmeye, imkanlarımız ölçüsünde eksiklerini gidermeye gayret edelim.

Ramazan ayı boyunca şahsen uygulamaya hassasiyet göstereceğim bu hususları başta kamu kurumlarımızın yöneticileri olmak üzere siz değerli Samsunlu vatandaşlarımıza da özellikle tavsiye ediyorum. İsrafın had safhada olduğu, mekanların değiştiği ancak kişilerin değişmediği iftarlarda bulamadığımız manevi huzuru bu sofralarda, bir yetimin, bir ihtiyaç sahibinin başını okşayıp da hediyelerle hatta sadece bir tebessümle sevindirirken bulacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle; her türlü iyiliği, güzelliği, hayır ve bereketi bünyesinde barındıran Ramazan ayının gönüllerimize ferahlık, huzur, evlerimize bereket ve sevinç, şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve hayırlar getirmesini diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI