Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘5 Nisan Avukatlar Günü’ Kutlama Mesajı

VALİ DAĞLI’NIN ‘5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan temel şartlardan birisi de adaletin sağlanmasıdır. Kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına bu görevi hassasiyetle yerine getiren avukatlarımız; toplumda hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin en yüksek düzeyde teşekkül etmesinde ve özgürlüklerin hukuk önünde adaletli kullanılmasında mühim bir yere sahiptir.

Hukuk sisteminin önemli unsurlarından biri olan avukatlık müessesesi; güçlü, itibarlı ve ilkeli duruşuyla adaletin tecellisine önemli derecede katkıda bulunmaktadır. Bireyleri, hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunması ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlar; hukuksal ilişkilerin yürütülmesinde, kamu vicdanının ve adaletin yerine getirilmesinde ehemmiyetli bir görev üstlenerek adalete duyulan güveni artırmaktadır.

Hukukun üstünlüğü çerçevesinde, hakkaniyetli bir şekilde önemli bir kamu görevini ifa eden avukatlarımız; vatandaşların devlete olan güvenlerinin pekiştirilmesi ve devlet-vatandaş ilişkilerinin düzenlenmesi konularında da önemli bir yere sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle; adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI