Advert

VALİ DAĞLI’NIN “TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 177. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ” KUTLAMA MESAJI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘Türk Polis Teşkilatının 177. Kuruluş Yıl Dönümü’ Kutlama Mesajı.

VALİ DAĞLI’NIN “TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 177. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ” KUTLAMA MESAJI

10 Nisan 1845 tarihinde Polis Nizamnamesi ile kurulan ve vatan toprağının her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi üstlenen Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin en köklü kurumlarından birisi olan Emniyet Teşkilatımız, hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle yerine getirdiği kamu düzenini korumak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek gibi görevlerinin yanı sıra toplumsal farkındalık oluşturma amacıyla yürüttüğü sosyal destek çalışmalarını da üstün bir sorumluluk anlayışı içerisinde ifa etmektedir.

Değişen şartlara uyum sağlayan, kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren Emniyet Teşkilatımız, sahip olduğu modern donanımla tüm dünyada örnek gösterilen başarılara imza atmaktadır. Çağımızın gereklerine uygun özelliklere sahip olan Polis Teşkilatımız, profesyonel ve insan odaklı yaklaşımıyla üstlendiği görevi hakkıyla yerine getirmekte ve milletimizi gururlandırmaktadır.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları; insan haklarına saygılı, hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever tavırlarıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle; görevleri başında şehit olan kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. Görevlerini büyük bir fedakârlıkla yerine getiren tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor; Türk Polis Teşkilatımızın 177. Kuruluş Yıl Dönümünü ve Polis Haftasını kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI