Advert

GEYİKKOŞAN’IN EFSANE AĞASI HASAN ASAN’DAN İFTAR YEMEĞİ

Alaçam Geyikkoşanın Efsane Güreş Ağası Hasan Asan Alaçam Cumhuriyet Meydanında 1500 kişilik iftar yemeği düzenledi.

GEYİKKOŞAN’IN EFSANE AĞASI HASAN ASAN’DAN İFTAR YEMEĞİ

İftar yemeği öncesinde Alaçam Cumhuriyet Meydanına kurulan platformda düzenlenen organizasyonda ilk başta İlçe Vaizi Ferhat Maden ve din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler söylendi ve ardından dua edildi.

Akşam ezanının okunmasından sonra hep birlikte oruçlar açıldı. Manevi iftar yemeği düzenleyen Geyikkoşan Güreşleri'nin efsane Ağası Hasan Asan yaptığı konuşmada,’’ Bu mübarek günün bu mübarek iftar saatinde bizimle beraber oruç açma lütfunda bulunarak bizleri şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Cenab-ı Allah’tan sizleri bol bol mükâfatlandırmasını niyaz ederim.

Bugün 14. gününü geride bırakmakta olduğumuz başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifin; ülkemiz, milletimiz, tüm İslam alemi için, mağdurlar, mazlumlar için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Rabbim hepimize bu kutlu zamanların feyzinden, bereketinden, rahmetinden istifade etmeyi nasip eylesin. Müslüman alemi için mübarek sayılan Ramazan ayında bu tür dayanışmaların, durumu iyi olan Müslüman kardeşlerimin yapması gereken bir borç olduğunu belirtmek isterim.

Bu düşüncelerle sözlerime son verirken, bu mübarek günlerde yaptığınız ibadetlerin ve ettiğiniz duaların Hakk katında kabul ve karin olmasını temenni ediyorum. Ramazan-ı Şerifinizi bir kez daha gönülden tebrik ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum, Allah’a emanet olun.’’ dedi.

İftar yemeği programına Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları, daire müdürleri, iş insanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar yemeği sonrası Geyikkoşan Güreşleri'nin efsane Ağası Hasan Asan yaptığı açıklamada iftar yemeğimizde aksaklıklardan dolayı yemeğini yiyemeyen veya gelip te yemek alamayan tüm Alaçamlı dostlarımdan özür dilerim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI