Advert

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖĞRETMEN VE EĞİTİM YÖNETİCİLERİYLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'de düzenlenen iftar programında öğretmen ve eğitim yöneticileriyle bir araya geldi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖĞRETMEN VE EĞİTİM YÖNETİCİLERİYLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Programa, bakanlık bürokratları, 81 ilin milli eğitim müdürleri ile ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile katıldığı programda yaptığı konuşmada, 81 ilin, 922 ilçenin tamamındaki öğretmen ve öğrencilerin ramazanlarını tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'de düzenlenen iftar programın başında, tasavvuf ve klasik müzik dinletisi sunan Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Topluluğu'na teşekkür eden Erdoğan, bu dinletinin, iftar programına ayrı bir zenginlik kattığını söyledi. Erdoğan, "Bizler için de bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni barındıran bu mübarek günlere kavuşturduğu için Rabb'ime hamdediyorum." diye konuştu. Bir ruh şöleni, bir diriliş ayı olarak tavsif edilen ramazan ayının, bu yıl bir başka güzel, bir başka huzurlu olduğunu dile getiren Erdoğan, "Çok ihtişam dolu bir ramazan ayı ile iç içeyiz. Hep birlikte milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa huzura vesile olmasını Rabb'imden niyaz ediyorum." temennisinde bulundu.

"ÖĞRETMENLERİMİZİ MAARİF DAVAMIZIN SANCAKTARLARI OLARAK GÖRÜYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum." diyen bir medeniyetin mensupları olarak hocaların, muallimlerin hakkının ödenemeyeceğinin farkında olduklarını dile getirerek şöyle devam etti: "Öğretmenlerimizi maarif davamızın sancaktarları, eğitim öğretim sistemimizin kilit taşları olarak görüyoruz. Öğretmenlerimiz aynı zamanda millet olarak geleceğimizi emanet ettiğimiz eli öpülesi insanlardır. Bu anlayışla son 20 yılda, öğretmenlerimizin mesleklerini huzuru kalple yapabilmeleri için yoğun çaba harcıyoruz. Eğitim ortamlarımızı insani, fiziki, bilimsel ve teknolojik bakımdan geçmişle mukayese edilemeyecek standartlara kavuşturduk. Ülkemizin dört bir yanında 351 bin yeni derslik inşa ederek, okullarımıza 729 bin yeni öğretmen atayarak öğrenmeyi zorlaştıran kalabalık sınıf sorununa son verdik. Halihazırda görev yapan öğretmenlerimizin, altını çiziyorum, yüzde 75'i bizim dönemimizde atandı. Bu atamalar ve yeni derslikler sayesinde Türkiye, öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasını Allah'a hamdolsun yakaladı.

Yıllar içerisinde öğrenci sayısı en çok artan ülke olmamıza rağmen bu başarıyı elde ettik. Okullarımızı kütüphanelerle, laboratuvarlarla, çalışma atölyeleriyle, etkileşimli tahtalarla, spor salonlarıyla donattık. İster istemez nefsimle konuşuyorum, biz bodrum katlarında şu andaki sınıflarımız gibi 50-60 metrekarelik yerlerde beden eğitimi dersi yapardık ama şimdi okullarımız birbirleriyle yarışıyorlar, spor salonları gayet güzel bir şekilde inşa ediliyor, yapılıyor ve bunlara aynen devam edeceğiz. İstiyoruz ki bu tür salonlardan hakikaten her branşta çok güçlü, sportmen öğrenciler yetiştirelim." Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI