Advert

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

TBMM’nin açılışının 102. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salgın nedeniyle iki yıldır yapılmayan 23 Nisan Bayramı, bu yıl şehir stadyumunda şehit cenazesi nedeni ile gecikmeli olarak yapıldı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin her yanında olduğu gibi Alaçam'da da gecikmeli olarak coşkuyla kutlandı.  Alaçam Şehir Stadyumunda Cumhuriyet İlkokulu tarafından düzenlenen kutlama programına İlçe Emniyet Müdür vekili Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emre Kösem, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Hasan Özdemir, CHP ilçe Başkanı Fuat Canbaz, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gecikmeli de olsa kutlandı.

Alaçam Şehir Stadyumunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak şunları söyledi: "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de Türk Milletinin geleceği yolunda attığı adımlardan biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. Yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bu güzel günü, biz ve dünya çocuklarına armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Alaçam Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu, ront gösterileri yapıldı, halk oyunları oynadı, melodika gösterisi yapıldı. Program sonunda çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda dereceyi giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI