Advert

VALİ DAĞLI ALAÇAM’DA TERAVİH NAMAZINA KATILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, her akşam bir ilçede düzenlenen programa katılarak ilçe hakkında genel durumlarını değerlendirdi. Kadir Gecesi münasebetiyle ilçemizi ziyaret ederek teravih namazına katıldı. Namaz sonrası gençlerle sohbet etti.

VALİ DAĞLI ALAÇAM’DA TERAVİH NAMAZINA KATILDI

Yakakent İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile yaptığı İftar programı sonrası Alaçam’da Kubbeli camiinde İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Başkanı İlyas Acar ve protokol üyeleri ile birlikte Teravih namazına katılarak cemaatle namaz kılındı. Namaz sonrası Vali Dağlı, protokol üyeleri ile birlikte Alaçam Öğretmenevi ASO müdürlüğünde sohbet amaçlı ilçenin genel durumu görüşüldü. İlçe Kaymakamı Fikret Zaman ve Belediye Başkanı İlyas Acar’dan ilçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı.

Vali Dağlı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Samsun’u ziyareti sırasında gündeme getirdiği ve ilk olarak Samsun’da başlatılacak olan kapalı kırsal mahalle okullarının rehabilitasyonu ve yeniden eğitim-öğretime kazandırılmasıyla ilgili ilk adımın Samsun’da atılacağını vurguladı. Bu kapsamda il genelinde bulunan kapalı mahalle okullarının kadınlara yönelik kursların açılacağı halk eğitim merkezi, ana sınıfı, Kur’an kursu, köy kütüphanesi, sosyal etkinlik merkezi ve yaz kampı olarak yeniden vatandaşların istifadesine sunulmasıyla ilgili konuları ele aldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI