Advert
Advert
Advert

ALAÇAM’DA BAŞPEHLİVAN ÜNAL KARAMAN

Alaçam Belediyesi tarafından 629. Su 3 yıl aradan sonra Ramazan ayı nedeni ile ara verilen ve yağmura rağmen yapılan Alaçam Geyikkoşan Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Ünal Karaman kazandı.

ALAÇAM’DA BAŞPEHLİVAN ÜNAL KARAMAN

Alaçam Belediyesi tarafından organize edilen geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Geyikkoşan Yağlı Pehlivan Güreşleri Geyikkoşan Yeni Güreş Sahasında 450 güreşçinin katılımı ile yapıldı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti. 20 başpehlivanın katıldığı ve kıran kırana geçen başpehlivanlık müsabakaları sonunda Ünal Karaman ile Abdullah Güngör finalde karşılaştı. Rakibini yenen Ünal Karaman, başpehlivanlığı kazandı.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman konuşmasında, yapılan güreşlerin ilçemize, ülkemize ve tüm güreş severlerimize hayırlı olmasını diledi.

Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, 3 yıl aradan sonra 629.sunu yaptığımız yağlı pehlivan güreşlerine katılan tüm güreşçilerimize ve güreş severlerimize ilçe içinden ve ilçe dışından güreşlerimize katılan tüm hemşehrilerimize ve ağalık yarışına giren Alaçamlı dostlarımıza, Geyikkoşan Güreş Ağalığını alan Alaçamlı İş İnsanı Hasan Asan’a teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU