Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘ANNELER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Varlığıyla hayatımıza anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle bizlere yol gösteren, iyiliğin, hoşgörünün, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsali olan annelerimizi anmak ve onları onurlandırmak amacıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yı

VALİ DAĞLI’NIN ‘ANNELER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Varlığıyla hayatımıza anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle bizlere yol gösteren, iyiliğin, hoşgörünün, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsali olan annelerimizi anmak ve onları onurlandırmak amacıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü ‘Anneler Günü’, 15 Mayıs tarihi ise ‘Uluslararası Aile Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Milli ve manevi değerlerimizin, toplum kültürümüzün, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasında en önemli rol şüphesiz ki annelerimizindir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz, sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden ilk öğreticilerimizdir.  

Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek ve gurur duyacakları evlatlar olmak annelerimiz için en büyük armağandır. 

Büyük milletlerin ve sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü bir annelik vardır.  Bu doğrultuda, toplumun gelişmesinde kadının önemli bir rol üstlendiğine olan inancımızla ilimizde gerçekleştirdiğimiz kadınlarımızın ve annelerimizin kişisel, sosyal ve ekonomik bakımdan gelişimlerini destekleyecek çalışmaları önümüzdeki yıllarda da sürdürmeye devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Başta vatanımız uğruna evlatlarını feda eden kıymetli şehit annelerimiz olmak üzere başlarımızın tacı değerli annelerimizin Anneler Günü’nü ve Uluslararası Aile Günü’nü kutluyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI