Advert
Advert
Advert

KAVAK TEPESİ HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ YAPILDI

8 Mayıs 2022 Pazar günü Alaçam Harmancık Mahallesi Kavak tepesinde geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri yapıldı

KAVAK TEPESİ HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ YAPILDI

 

Alaçam Harmancık Mahallesi Kavak tepesinde geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşlerinin 2023 yılının Güreş Ağaları Yalçın Parlak ve Birol Dinler oldu.

Hıdrellez şenliklerinin evveliyatı 100 yıl öncesine dayanan ve asırlardır süregelen Hıdırellez Şenliği kapsamında Harmancık Mahallesi Kavak tepesi mesire alanında toplanan köylüler, sabahın erken saatlerinden itibaren kurulan keşkek kazanları ile yapılan keşkekler şenliklere katılan güreş severlere ikram edildi. Harmancık Mahallesi ve Aşağıkoçlu Mahallesi Muhtarlığı ve 2022 yılı Güreş Ağası Beytullah Akman’ın katkılarıyla düzenlenen etkinlikte yaklaşık bin kişiye keşkek ikramında bulunuldu.

Alaçam’a 9 Kilometre mesafede bulunan Harmancık Mahallesi Kavak tepesinde geleneksel Hıdırellez Şenliklerinde Koca Usta Pehlivan Sami “Uzun yıllardır devam ettiğimiz birlik ve beraberlik günü bir anlamda da Hıdırellez şenliğimizi bu yıl da gerçekleştirdik. Geçen yılki Güreş ağalarımız Beytullah Akman, Turgut Şahin’in, Muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın da katkıları ile bu yıl yine 8 Mayısta Harmancık Mahallesi Kavak tepesinde geleneksel Hıdırellez Şenliklerini ve Karakucak güreşlerini yağmur ve sisli bir havaya rağmen geniş katım ile gerçekleştirdik dedi.

2022 yılı Güreş Ağası Beytullah Akman Üç yıl boyunca aralıksız olarak yapmış olduğum güreş ağalığımı bu yıl kendi köy halkından olan Yalçın Parlak ve Birol Dinler arkadaşlarıma daha çok yakışacağını düşündüğüm için devrediyorum ve iki ağamıza da hayırlı uğurlu olsun diyorum dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU