Advert

SARIGÖL MAHALLESİNDE BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİ

Yakakent Sarıgöl Mahallesinde Hıdırellez dolayısı ile bolluk aşı etkinliği düzenlendi

SARIGÖL MAHALLESİNDE BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİ

6 Mayıs'tan başlayıp 7 Kasım'a kadar olan süre Hızır Günleri adıyla yaz mevsimini oluşturmaktadır. Çok eski dönemden bu yana Yaz günlerinin başladığı günler olarak kabul edilen & mayıs ve onu takip eden günler Hıdırellez günü olarak kabul edilir, bütün yaz mevsimi boyunca yapılacak tarımsal etkinliklerden en iyi ürün alınmak üzere bu günlerde BOLLUK AŞI pişirilir vatandaşlara dağıtılır, dualar edilir, çeşitli etkinlikler yapılır.

Yakakent Sarıgöl Mahallesi sakinlerince de Hıdırellez etkinliği dolayısı ile bolluk aşı pişirildi. Havanın soğuk ve yağışlı geçmesi nedeniyle kapalı alanda yapılan etkinliğe Yakakent Kaymakamı Abdussamed Kılıç, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Yakakent Müftüsü Muhammed Salman, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Saliha Korkmaz, Belediye meclis Üyeleri, Siyasi parti ve STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programda Sarıgöl Mahallesi Merkez camiinde Kur'an-ı Kerim okundu dualar edildi, daha sonra hep birlikte pişirilen aşlar yenildi.

                Yakakent belediye başkanı Hüseyin Kıyma yaptığı açıklamada; Biz biriz ve büyük bir aileyiz. İlçemiz Sarıgöl mahallemizde geleneksel olarak düzenlenen “Bolluk Aşı” programına katılarak hemşerilerimizle bir araya gelip hasbihal ettik. İlgi alakalarından dolayı Mahalle Muhtarımız Sabri Baş'a ve mahalle halkıma çok teşekkür ediyorum, rabbim hayırlarını kabul etsin dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI