Advert

“10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİ”

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası Etkinlikleri kapsamında, 10 Mayıs 2022 Salı günü saat 10.00'da Alaçam Cumhuriyet Meydanında Alaçam Engelliler Derneği tarafından çelenk sunma, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

“10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİ”

İkinci tören Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda Saat: 10,30’da saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti. Burada yapılan programda Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu yöneticileri ve öğrencileri tarafından hazırlanan program başladı. Katılımcılar tarafından konuşmalar, öğrenciler tarafından Şiirler, halk oyunları, koro ile devam etti. Eğlenceli vakit geçiren öğrenciler programa renk kattılar. Programa Alaçam Belediye Başkan Vekili Raif Vatan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emre Kösem, İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Recep Tunç, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri Başkanları, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal, Derneğimiz tarafından düzenlenen program doğrultusunda “Bilindiği gibi her yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Hafta boyunca engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bizler de Alaçam Engelliler Derneği olarak özel bireylerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenledik. Bizim amacımız bir farkındalık ve bilinç oluşturmak. Arkadaşlarımızın, özel bireylerin sorun ve sıkıntılarından kamuoyunu bilgilendirip bilinçlendirmektir" dedi.

Engelsiz bir dünya için çok şey yapmaya gerek olmadığının altını çizen Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal, "Onları anlamamız yeter. Onların hayatlarını kolaylaştıracak, bizimle aynı şartlarda yarışa devam etmelerine fırsat vermemiz yeterli" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI