Advert

BEKİROĞLU MAHALLESİ ÖTMECE MEVKİİNDE BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİ YAPILDI

Bekiroğlu Mahallesi Ötmece mevkiinde 15 Mayıs 2022 Pazar günü bolluk aşı etkinliği ve karakucak güreşleri yapıldı.

BEKİROĞLU MAHALLESİ ÖTMECE MEVKİİNDE BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİ YAPILDI

Bekiroğlu Mahallesi Ötmece mevkiinde 15 Mayıs 2022 Pazar günü halkının dayanışma ve yardımlaşması ile gerçekleşen bolluk aşı etkinliğinde, bol yağış ve ürünlerin bereketli olması için dualar yapıldı. Dua sonrası karakucak güreşleri yapılarak 2023 yılının ağası seçildi. Güreşlerde hem ağa oldu hem de rakiplerini yenerek birinci olan Efe Akman 2023 yılının ağası oldu.

Bekiroğlu Mahallesi Muhtarı Nami Kır, Mahallemizde yıllardır yapmakta olduğumuz bolluk aşı ve karakucak güreşlerimizde birlik ve beraberlik içerisinde bundan sonraki yıllarda da bu geleneğimizi sürdürmek istiyoruz. Mahalle halkı olarak mahsulün bol ve bereketli olması için bolluk aşı etkinliği düzenlediklerini belirtti. Bolluk aşı etkinliğinin gelenek haline geldiğini ifade eden Bekiroğlu Mahallesi Muhtarı Nami Kır, amaçlarının mahalle halkının kaynaşmasının yanı sıra genç nesillere geleneklerin aktarılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Bolluk aşı etkinliğine Alaçam Belediye Başkan vekili Raif  Vatan, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda bölge ve mahalle halkının katılımı ile gerçekleşti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI