Advert

YENİKAPI’DA SAMSUN TANITIM VE TÜRİZM GÜNLERİ YAPILDI

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından düzenlenen, Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri, dört gün boyuncu Yenikapı’da yapıldı

YENİKAPI’DA SAMSUN TANITIM VE TÜRİZM GÜNLERİ YAPILDI

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) İstanbul’daki Samsunluları 19 Mayıs 1919‘un 103. yılında İlkadım ruhu ile Yenikapı’da bir araya getirdi. 12-13-14 ve 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşen Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri kapsamında açılan stantlarda Samsun yöresine özgü Kültürel etkinlikler, Yöresel Lezzetler, Yöresel ürünler, Folklor, Konserler ve sportif faaliyetler sergilendi.

12 Mayıs 2022 Perşembe günü yani Samsun Tanıtım ve Turizm Günlerinin birinci ünü Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını (SAMKON)  Genel Başkanı Hasan Kaya Aşçı yaptı.

Samsun Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırçalı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve son olarak ’ta Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı birer selamlama konuşması yaptılar. (SAMKON) Genel Başkanı Hasan Kaya Aşçı, Samdef Genel Başkanı Metin Şenel, protokol üyeleri, İlçe Belediye Başkanları ve diğer protokol üyelerinin katıldığı kurdele kesiminden sonra program başlatıldı. Protokol üyeleri ve misafirler kurdele kesiminden sonra Belediye stantlarının olduğu çadıra geçerek sırasıyla stantları gezip hayırlı uğurlu olsun dileğinde bulundular. Stantlarda protokol üyeleri, misafirler ve vatandaşlara yöresel ürünler ikram edildi.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen, Samsun Tanıtım ve Turizm Günleri 15 Mayıs Pazar akşamı saat 19.oo da sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI