Advert

“KULLUK İÇİN YOKKİ ENGEL”

Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" dolayısıyla engelli bireylere yönelik “KULLUK İÇİN YOKKİ ENGEL” temalı program düzenledi.

“KULLUK İÇİN YOKKİ ENGEL”

Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından engellilere yönelik “KULLUK İÇİN YOKKİ ENGEL” temalı program düzenlendi. Bu çerçevede 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Merkez Kubbeli Camiinde Engelli Koordinatörlüğü tarafından 'Engelsiz Cami Buluşması' temalı program Alaçam Kubbeli Camiinde gerçekleştirildi.

Alaçam Kubbeli Camiinde düzenlenen programda Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayıp ilahiler ve kasideler eşliğinde devam etti. Daha sonra İlçe vaizi Dr. Ferhat Maden selamlama konuşması yaptıktan sonra günün anlam ve önemine değindi, “Engellilerimizin önündeki tüm engelleri kaldırma gayreti içerisindeyiz” Engellilerin toplumsal hayatın içinde yer almaları için gayret ettiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, engelli olduğu için toplum içine çıkmaya çekinen bir sahabeye, “Sen, kendi değerinin farkında değilsin. Allah katında o kadar değerlisin ki kendi kıymetini bilmiyorsun.” diyerek engellilerin Allah katındaki değerini gözler önüne serdiğini de anlattı. Engelli kardeşlerimizin dîni eğitimleri konusunda ellerinden gelen her türlü yardımı yapacaklarını belirtti. Maden, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu, engelli kardeşlerimize yardım etmenin ise parayla ölçülemeyecek kadar değerli bir sadaka olduğunu önemle vurguladı. Bizler engellilerimizin önündeki tüm engelleri kaldırma gayreti içerisindeyiz. Bizler sizleri seviyoruz. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlu olsun." ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından D.H. Uzmanı Cemil Demir’in duası ve Alaçam Din Görevlileri Derneğinin ikramlarının ardından program sona erdi.

İlçe Vaizi ve Engelli Koordinatörü Samet Tıngır, programa katılan engelli vatandaşlar ile ailelerine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI