Advert

ALAÇAM'DA ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri tarafından, Alaçam’da çeşitli okullarda ve Anaokulundaki öğrencilere temel trafik eğitimi verildi. Öğrencilere kitap ayracı hediye edildi.

ALAÇAM'DA ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığın arttırılması amacıyla İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, ilkokul öğrencilerinin trafik konusundaki farkındalığını geliştirmek için hayata geçirilen proje kapsamında  ilkokul ve Anaokulu düzeyindeki öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Eğitimde, Anaokulu okulun bahçesine kurulan trafik uyarı levhaları ve ışıklarının yer aldığı parkurda, Emniyet personeli tarafından öğrencilere trafik eğitim kuralları uygulamalı olarak anlatıldı. Yeni nesilde trafik bilincini oluşturmayı amaçladıklarını vurgulayan Trafik Ekipleri "Gördüğünüz gibi burada öğrencilerimize trafikle ilgili temel eğitimi vermek adına trafik eğitim etkinlik parkurumuz var. Emniyet kemerinin önemini anlayabilmek için burada aldıkları eğitimle daha bilinçli bir şekilde yetişeceklerdir. Tüm okullarımızda bu eğitim öğretim yılı içerisinde bir eğitim takvimimiz, planlamalarımız olacak. İnşallah kazasız belasız günler gelecek. İnşallah yeni nesil bizlerden daha bilinçli olarak yetişecektir ifadelerini kullandı. 

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri öncülüğünde çeşitli okullarda ve anaokulu öğrencileri ile bir araya gelen ekipler, minik öğrencilere temel trafik eğitimi verirdi. Trafik ekibini can kulağı ile dinleyen öğrenciler unutulmaz bir gün yaşadı. Okul müdürleri ve öğretmenlere teşekkür eden Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri eğitim çalışmalarının devam edeceğini söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI